Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Michal napsal(a):

Nějak tu teď postrádám levné letenky od Audita. Zajímaly by mě jeho zkušenosti se zákaznickou podporou Edreams... A to myslím upřímně.


Už měsíc řeším vrácení storno chybné F letenky zrušené od Emirates. Letenka zrušena, ale stále se eDreams nemá k vrácení. Reklamace platby na kartu už v procesu.

0 Citovat

Emiráty podle všeho zakazují vstup cizincům na svou půdu: https://news.am/eng/news/566005.html

0 Citovat

s0ny napsal(a):


Už měsíc řeším vrácení storno chybné F letenky zrušené od Emirates. Letenka zrušena, ale stále se eDreams nemá k vrácení. Reklamace platby na kartu už v procesu.

Asi se ani nic jiného nedalo čekat? Ale třeba se Audit pochlubí, jaká to byla nakonec úspora, když to sem valil horem dolem, až to i na můj vkus bylo nevkusné :-)

0 Citovat

s0ny napsal(a):


Už měsíc řeším vrácení storno chybné F letenky zrušené od Emirates. Letenka zrušena, ale stále se eDreams nemá k vrácení. Reklamace platby na kartu už v procesu.

V květnu si taky budu krátit dlouhou chvíli hovory s Edreams. Mám tam rumbo kombo s Easyjetem do Anglie a něco mi říká, že se nepoletí...


A jinak držím palce, ať chargeback je úspěšný.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Asi se ani nic jiného nedalo čekat? Ale třeba se Audit pochlubí, jaká to byla nakonec úspora, když to sem valil horem dolem, až to i na můj vkus bylo nevkusné :-)


Objednával jsem v časovém presu, při přestupu a počítal jsem s rizikem. Blbé je, že storno potrvrdili, ale s vrácením samozřejmě nespěchají. Zase banka peníze do vyřešení vrátí hned na kreditní kartu.

0 Citovat

Petrmach napsal(a):

Přátelé jak to tady čtu, nestačím se divit, co se sakra štěkáte ? Je těch sraček málo ? Raději mě prosím zkuste někdo poradit konkrétně. Jsem právě s kamarádem Slovákem na Madagaskaru, pořád doufáme, že se nám podaří ve středu přes Paříž dorazit do Vídně. Auto máme na parkovišti cca. 10 km od letiště, taxi nás tam asi chtít hodit nebude a nerad bych jako potenciální přenašeč bloudil cestou pro auto pěší. Tedy první dotaz - má někdo tuto konkrétní zkušenost z Vídně za posledních pár dní ?  Na auto které má u mě na dvoře v ČR /i se všemi doklady/může asi na nějaký pátek zapomenout, pech když bydlím jen asi 2 km od jejich hranice :-) Nebo je to jinak ? Je přece kravina aby, jen pro to že jsou zavřené naše hranice a nedostane se tedy k nám pro auto,cestoval celý den domů vlakem a riskoval že případně může někoho nakazit. Dík za rady a vydržme v dobré náladě, bude zase dobře a my vyrazíme do světa. 

Nevím, jak daleko bydlíš od hranic s Rakouskem, ale třeba by šlo nechat kamaráda na hraničním přechodu a vrátit se spolu s někým z domova svým a kamarádovým autem na ten přechod, předat mu jeho auto a vrátit se vlastním autem domů. On už by dojel z Rakouska na Slovensko. Tu možnost předání by bylo lepší ověřit předem.
0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

tak mi akurat volali, je to pozitivny nalez :/ 

Ahoj Andreo, přeji hodně sil a mírný průběh nemoci. Pokud by ti to nevadilo, tak myslím, že nebudu sama, koho by zajímalo, jak se ti daří a hlavně, kdy budeš prohlášena za zdravou. Pokud sem občas napíšeš, určitě tím pomůžeš i ostatním, ať víme, co čekat. Díky a drž se.

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ahoj Andreo, přeji hodně sil a mírný průběh nemoci. Pokud by ti to nevadilo, tak myslím, že nebudu sama, koho by zajímalo, jak se ti daří a hlavně, kdy budeš prohlášena za zdravou. Pokud sem občas napíšeš, určitě tím pomůžeš i ostatním, ať víme, co čekat. Díky a drž se.


+1

0 Citovat

Andrea_Pernik napsal(a):

tak mi akurat volali, je to pozitivny nalez :/ 

  To je "dobrá" ironie. Cestovatelka sedí odpovědně doma a chytne to v práci od (cenzura), co si prostě museli jet zalyžovat...

Každopádně přeji lehký průběh, brzké uzdravení a vytvoření imunity.

0 Citovat

Já se připojím ke zvědavcům - a taky jako občana Prahy mě zajímá - máš tušení, od koho/jak ses nakazila? Jestli v práci, jak si zmínila, že jste tam měli 2 pozitivní, tak to je teda hustý a děsivý. Některý firmy, včetně té naši, v klidu nechávají chodit do práce i lidi, kteří mohou a běžně pracují i z domova. Přitom stačí 1 pozitivní a všech 100 lidí, kteří kolem něho chodili, si nechá napsat nemocenskou a půjde do karantény a můžeme zavřít. 

0 Citovat

Koblihářovi fandím s virem, ale jinak je to strašnej zmrd. 

https://facebook.com/story.php?s...5140691300

0 Citovat

To Petrmach:

Ve středu budu již ve Vídni, tak pokud bude třeba odvoz z letiště k autu (předpokládám, že parkuje ve Schwechatu u nádraží), rád Tě na letišti vyzvednu. Tel. posílám do SZ

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

To Petrmach:

Ve středu budu již ve Vídni, tak pokud bude třeba odvoz z letiště k autu (předpokládám, že parkuje ve Schwechatu u nádraží), rád Tě na letišti vyzvednu. Tel. posílám do SZ


Velký palec nahoru!
0 Citovat

Michael napsal(a):

No tak 9.4. jsem měl letět přes Vídeň (Austrian na stránkách napsal, že 50% letadel bude na zemi, tím pádem můj let je zrusen). Tak předpokládám prebookovani nebo vrácení peněz. Nicméně 1.5. jsem měl s W6 letět do Jerevanu, tak jsem dost zvědav, jak se situace bude dál vyvíjet a nebo zda přijdu o peníze.

Tak toto presne (jerevan) zaujima aj mňa. Mam sice letenky az na máj, ale uz s tým vobec nerátam. Daj potom prosim info.

0 Citovat

Caute, vobec netusim kde som sa nakazila. Sefovia odisli do IT este predtym nez to prepuklo, 17.-23.2. (17.2. v IT 3 nakazeni, 23.2. 157 nakazenych). Vtedy nikto netusil aky pruser nas caka. Ani jeden z nich nema doteraz ziadne priznaky.

Potom bol 1 potvrdeny pripad v Impact Hube 11.3. (vraj uz existuje aj druhy pripad). Je to v rovnakej budove kde pracujem, zdielame spolu chodbu a vchodove dvere. Mozno by stacilo keby predo mnou vosiel do budovy, ja by som chytila tu istu klucku a potom si zle umyla ruky.

To uz je podla mna nedohladatelne. Ja som za posledne 2 tyzdne bola v styroch pole dance studiach, stretla som sa s kamaratmi, s bratrancom a jeho 70 rocnou mamou :( boli u nas v praci maserky, dalsich 5 kolegov ma teplotu. To nie je sanca zistit kto a od koho to ma. Som zvedava co mi povie hygiena, ci vobec este maju kapacity na epidemiologicku studiu alebo mam len oznamit svojim kontaktom, ze maju byt doma. Fakt je v tomto momente najdolezitejsie sa s nikym nestretavat, pretoze nikto nevie ci nie je nakazeny.

0 Citovat

taky přeji hladký průběh a připojuju se s prosbou a "cestopis" průběhu nemoci. Těch informací je spousta a hodně špatně se rozlišuje, co je pravda a co ne. Kromě toho, že to pomůže lidem třeba včas odhalit, že by sami mohli být nakaženi. Třeba to trochu pomůže i těmto stránkám, protože proč chodit na stránky o cestování, když není jak a kam. A je pravda, že fóra tady byly kupodivu většinou plná rad a na úrovni, která teď upadá na úrovneň novinek. 

0 Citovat

Díky za odpověď, i když to teda zní docela děsivě. Vždycky jsem si představoval, že na mě někdo musí 5 minut kejchat nebo že se musím s nějakou nakaženou líbat, abych to dostal :D 

0 Citovat

Andreo, kromě přání uzdravení, bych doporučil podrobnější tel. konzultaci s lékařem, zda je vůbec vhodné se snažit srážet teplotu pokud nedosahuje vyšších hodnot /přes 38 °C/. U běžných respiračních onemocnění  se toto doporučuje. Jestli ponechání této sebeobranné reakce vlastního těla je vhodné i u této nákazy. ale nevím.  

0 Citovat

Peter Hanzlik napsal(a):

To Petrmach:

Ve středu budu již ve Vídni, tak pokud bude třeba odvoz z letiště k autu (předpokládám, že parkuje ve Schwechatu u nádraží), rád Tě na letišti vyzvednu. Tel. posílám do SZ


Ahoj.

Mohu se zeptat? Nebudeš pokračovat ve středu do ČR? Pokud ano (a měl by si místo), nevzal by si (ne zadarmo :-) ) nas z letiště (jsme dva), přílet máme mít  ráno v 8:25? Roušky máme, samozřejmě pochopím pokud by to nešlo. Jen zkouším každou možnost. 


Díky Tomáš 

0 Citovat

Ten pocit, když i kapacita jako je Šmucler říká, že je to jen těžší chřipka...

0 Citovat

sali napsal(a):

Andreo, kromě přání uzdravení, bych doporučil podrobnější tel. konzultaci s lékařem, zda je vůbec vhodné se snažit srážet teplotu pokud nedosahuje vyšších hodnot /přes 38 °C/. U běžných respiračních onemocnění  se toto doporučuje. Jestli ponechání této sebeobranné reakce vlastního těla je vhodné i u této nákazy. ale nevím.  

jj, bolo mi povedane, ze mam teplotu zrazat pokial bude nad 38, problem je ze ma celkom boli chrbat a klby, vcera som kvoli tomu ani nemohla zaspat, takze paralen som si dala kvoli tomu, nie kvoli teplote, tak snad ma ten 1 paralen denne nejak extra neposkodi, urcite sa ma bude pytat hygiena na to v akom som stave, tak to s nimi prekonzultujem

pisala som uz niektorym holkam z pole dance a minimalne 3 maju tiez teploty a kasel, takze kde, kto, od koho a kedy to dostal, to uz je vo hviezdach, proste pocitajte s tym, ze to mate tiez :D 

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ten pocit, když i kapacita jako je Šmucler říká, že je to jen těžší chřipka...

Ty si nedáš pokoj, co?

Zubař... ty si neviděl Pařbu ve Vegas? Je to jenom zubař, ne doktor.

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

Ten pocit, když i kapacita jako je Šmucler říká, že je to jen těžší chřipka...

Drobný detail: Šmucler je zubař. 

To je asi jako ptát se epidemiologa na vhodnou terapii pro raka prostaty, nebo ortopeda na to, jaký typ laseru zvolit pro operaci šedého zákalu.

A to, že je jeden z asi deseti "televizních" doktorů s ordinací na dobré adrese  z něj automaticky  odbornou kapacitu nedělá. 

0 Citovat

V porte od dnes jazdia policajne auta s dig.tabulou - stay home.

Najvyssi cas zdvihnut kotvy :)

0 Citovat

[citace="baca12"]

V porte od dnes jazdia policajne auta s dig.tabulou - stay home.

Najvyssi cas zdvihnut kotvy :)


A kam je budes zvedat ?  A kdy ?
0